Про лендінги за 800 рублів

21 09-2015
Про лендінги за 800 рублів

Днями мені довелося подивитися відео-ролик, в якому два мега-експерти з онлайн-бізнесу міркують про лендинги (landing page — це інструмент, який може продавати на 10-30% ефективніше звичайного сайту. Сприяє концентрації уваги клієнта на перевагах товару/послуги).
Так ось один з них сказав, що:
— Замовити лендінг коштує 800 рублів або близько того.
— Та що ви, колего?
— Чесне слово, колего!
І з цього приводу у мене народилася історія про людину, який вирішив, нарешті, зайнятися інтернет-бізнесом. Дивним чином він натрапив на цей відео-посібник. І подумав: «Так тут все просто! У мене як раз є вільних півтори тисячі. Поїхали!».

І ось він їде. Зайшов на сайт фрілансерів і розмістив приблизно таке оголошення:

«Потрібен крутий лендінг пейдж на 5 екранів з модними тригерами і формами зворотнього зв’язку, а також потрібні лічильники, слайдери та інші карусельки. І щоб на мобільних пристроях все виглядало класно. І щоб у всіх браузерах. І щоб не можна було його зламати. Ціна питання — 1 200 руб. (ну може людина собі дозволити, чого вже там).

Побачив це оголошення перший фрілансер і пише:

«Шановний замовник! Зроблю лендінг «під ключ». З адмінкою і карусельками — все як ви описали. Але це буде коштувати ніяк не менше 9 000 руб. Можна подивитися ТЗ?»

Пише другій:
«Готовий починати прямо зараз. 15 000 руб.! Працюємо до повного затвердження»

Пише третій:
«Зроблю дизайн-макет за 5 тис.»

«Почекайте, — думає наш герой, — але ж бізнес-тренери говорили, що… Та не могли вони брехати! Це фрілансери просто жадібні! Що його робити цей лендінг?! 7 хвилин в LP-генераторі і все!»

І тут з’являється, нарешті, пропозиція під його попит:
«Зроблю! За 750 руб + відгук!»…

Ура!..

І він робить. І клієнт задоволений. І виходить лендінг рівно на 750 руб. І він криво відображається в різних браузерах. І на екранах мобільних пристроїв теж криво. І він довго вантажиться. І є питання по управлінню, а фрілансер щось на зв’язок не виходить. І… І він не продає. Зовсім. Немає продажів.
Лендінг є, так. А продажу немає.

І наш герой розуміє, що онлайн-бізнес — це обман, і бізнес-тренери — це обман, і фрілансери всі жадібні і криворукі (хоч багато грошей не віддав, і то добре). І… ну його все… Піду назад в контору влаштовуватися. Там хоч якась стабільність.

А все могло бути по-іншому.